X

نکاتی درباره مبلمان چرم

نکاتی درباره مبلمان چرم

۱- برای داشتن مبلمان چرمی‌‌‌ تمیز و نرم باید مرتب آن را گرد‌گیری کنید و هر از چندگاهی سطح آن را به وسیله واکس مخصوص چرم استفاده کنید.

۲-مبلمان و کاناپه‌های چرمی را از وسایل گرمازا مانند رادیاتور و آتش روباز شومینه دور نگه‌دارید چون گرمای زیاد موجب خشک و شکننده شدن چرم می‌شود.

۳- قبل ازخرید مبلمان چرم بهتر است از نوع جنس چرم و درجه‌بندی چرم‌ها آگاهی داشته‌باشید تا بتوانید کالای مناسبی را خریداری کنید. چرم‌هایی که دارای رنگ تیره هستند و رنگ‌هایی یکنواخت دارند، از نوع مرغوب هستند و همچنین این نوع چرم لطافت و نرمی خاصی هم دارد. آن دسته از چرم‌هایی که رنگی یکنواخت ندارند و به صورت دانه دانه، لکه‌های ریز و روشن روی آنها وجود دارد، چرم مرغوبی نیستند و دوام زیادی هم ندارند. اغلب این دسته از چرم‌ها ممکن است به سرعت پاره شوند.

۴- پیش از خرید،ابتدا اندازه خانه و فضایی را که مبلمان در آن جای می‌گیرد را در نظر داشته‌ باشید. اگر فضای بزرگی برای چیدمان مبلمان چرم دارید، بهتر است که کاناپه‌های بزرگ را انتخاب کنید و بالعکس اگر فضای کوچکی دارید، توصیه می‌شود که از تک‌ مبل‌های کوچک استفاده کنید چرا که مبلمان کوچک فضای کوچک را بزرگ‌تر نمایان می‌کند.

۵- قبل از این‌که اقدام به خرید کاناپه و مبلمان چرمی کنید توجه به رنگ زمینه و دکوراسیون خانه را به یاد داشته ‌باشید تا بتوانید مبلمانی با رنگی هماهنگ و یا مکمل برای فضای مورد نظر خریداری کنید. اغلب چرم‌های بلوطی فضایی بسیار زیبا و گرمی را به وجود می‌آورند و همچنین موجب می‌شوند که فضا بزرگ‌تر از آنچه هست نمایان شود. معمولا چرم‌های بلوطی به راحتی با هر دکوری هماهنگی پیدا می‌کنند.

۶- اگر قصد دارید برای اتاق نشیمن مبلمان بخرید، بهتر است کاناپه‌های بزرگ چرمی را انتخاب کنید، چون استراحت کردن روی این سبک مبلمان به مراتب بسیار راحت‌تر از دیگر انواع مبلمان است. اتاق نشیمن، فضایی است که اعضای خانواده بیشترین زمان خود را در آن سپری می‌کنند و به دلیل پرتردد بودن این فضا،م کاناپه‌ای را انتخاب کنید که دارای چرم با کیفیت و بادوامی باشد، تا دیرتر دچار فرسودگی و پارگی شود.


تهیه مطالب توسط sofarepairs  انجام شده است

  • 11 خرداد 1394
  • Number of views: 4004
  • Comments: 0

Please login or register to post comments.

لینک های مفید

با ما در ارتباط باشید

09122380328